مشاوره آنلاین روانشناسی

پزشکان ویزیت آنلاین

مشاوره و ویزیت آنلاین با بهترین متخصصان و پزشکان طب نوین و طب سنتی

معصومه مقبلی روانشناس

معصومه مقبلی

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی
تریفه منقی

تریفه منقی

عضو کارگروه روانشناسی

کارشناس ارشد
روانناس و مشاور حمید طاهری

حمید طاهری

روانشناس و درمانگر

ارشد
دکتر مژگان عباسی

مژگان عباسی

روانشناس و درمانگر

ارشد

رزرو و ویزیت مشاوره آنلاین روانشناسی​

در هلدینگ سلامت دکتر بانوکا علاوه بر خدمات طب سنتی، خدمات مشاوره آنلاین روانشناسی نیز ارائه می‌شود. شما کاربران گرامی می‌توانید به صورت آنلاین و همچنین با مراجعه به مطب، با برجسته ترین مشاوران روانشناسی  در کوتاه‌ترین زمان ممکن در تماس باشید.

راهنمای دریافت مشاوره آنلاین روانشناسی

برای رزرو نوبت با مشاوران و روانشناسان دکتر بانوکا تنها کافیست مراحل زیر را طی کنید.

  • از منوی روانشناسان، زیر منوی مشاوران را انتخاب کنید. 
  • در لیست ظاهر شده، روانشناس مورد نظر خود را انتخاب نمائید.
  • با کلیک بر روی دکمه مشاهده پروفایل، اطلاعات تکمیلی روانشناس منتخب را مشاهده نمائید. 
  • برای مشاهده اطلاعات تکمیلی درباره هر یک از پزشکان می‌توانید روی دکمه “مشاهده پروفایل” کلیک کنید.
  •  جهت دریافت نوبت مشاوره آنلاین روانشناسی روی دکمه ” ویزیت آنلاین” کلیک نمائید.

خدمات مشاوره آنلاین روانشناسی

هلدینگ سلامت دکتر بانوکا مانند دیگر کلینیک‌های روانشناسی در سراسر دنیا با بهره گیری از تیم برجسته روانشناسان بالینی، مشاوران و روان‌درمانگران حرفه‌ای، آماده ارائه خدمات رسانی به صورت حضوری و آنلاین می‌باشند. ویزیت حضوری از آن جهت دارای اهمیت است که شما می‌توانید در هر زمان و مکانی بدون مراجعه حضوری به مطب یا کلینیک، اقدام به روزو نوبت مشاوره آنلاین روانشناسی نمائید.

مشاوره حضوری یا آنلاین؟

هر یک از مشاوره‌های حضوری و آنلاین دارای مزایای خاص خود هستند. اما می‌توان گفت که در مشاوره آنلاین روانشناسی به راحتی می‌توانید به لیست افراد متخصص دسترسی داشته و با توجه به زمان خود، روانشناس مورد نظر را انتخاب کنید. 

چه افرادی باید از کمک مشاوران و روانشناسان بهره ببرند؟

در جامعه تصورعموم بر این بود که اگر فردی به روانپزشک مراجعه کند، دارای مشکلات و اختلالات روانی است و در عین حال بسیاری از افراد به دلیل وجود چنین دیدگاهی از مراجعه به روانشناس خودداری می‌کنند. اما امروزه این دیدگاه تغییر کرده است، در بسیاری از جنبه های زندگی مانند، ازدواج، خانواده، رفتار کودک، تحصیلات و غیره باید با افراد حرفه‌ای و متحصص روانشناسی مشورت نمود. مراجعه به روانشناس شما را در مسائل مهم زندگی کمک می‌کند و از بروز مشکلات پیچیده‌تر در آینده جلوگیری می‌کند.  نکته حائز اهمیت این است که نمی توان از هزینه های درمانی مشاوره آنلاین روانشناسی غافل بود. در ادامه به این موضوع بیشتر می‌پردازیم.

در پاسخ به این سوال باید گفت، شرایط نابسامان اجتماعی و اقتصادی، عدم آگاهی از روابط صحیح، فشارهای روانی و سرکوب نیاز های انسانی باعث به وجود آمدن مشکلات بزرگتری در درون انسان می شود. با مراجعه به روانشناس می‌توانید با مشکلات به وجود آمده روبرو و سپس آنها را بر طرف نمائید. این کار باعث می شود کیفیت زندگی شما افزایش پیدا کند و با تجربه بهترین لحظه ها از زندگی خود لذت ببرید.

همانطور که پیش‌تر گفته شد، اگر به شخصی بگوئید که با یک روانشناس صحبت کن پاسخ احتمالی که دریافت می‌کنید این است : ” مگر من دیوانه ام که برم پیش روانشناس؟” اما این دیدگاه از بنیان اشتباه است. البته تغییرات بسیار زیادی در چندین سال گذشته در زمینه مشاوره با روانشناس صورت گرفته است. ثابت شده است که در کشورهای جهان اول و ثروتمند، میزان مراجعه افراد به روانشناس در تصمیم های مهم زندگی و مواجهه با مشکلات بسیار بالا می‌باشد. همانطور که در زمان بروز مشکلات جسمی به پزشک متخصص مراجعه می‌کنیم، بایستی در زمان گرفتن تصمیم‌های مهم، کار، تحصیل و … به روانشناس مراجعه نمائیم.

بر اساس گفته روانشناسان و متخصصان این رشته، منشا بیماری‌های جسمی از روح و روان نشات می‌گیرد. ارتباط مستقیم بین این دو، در بیماری‌های روان تنی (سایکوسوماتیک) ثابت شده است. اگر به موقع به سراغ روانشناس بروید، تصمیمات درستی می‌گیرید و با ایجاد حسی خوب در زندگی از بروزمشکلات جسمی خودداری می‌کنید. علاوه بر این هزینه‌های پزشکی نیز بسیار بالاتر از چند جلسه تراپی و مراجعه به روان‌شناس می باشد.

در برخی از موارد درمان جو بایستی دوره نسبتا طولانی‌تری را برای درمان سپری کند. این خود مستلزم برگزاری جلسات بیشتر درمانی توسط روانشناس است. از سوی دیگر کمک ها و دستورالعمل های یک روانشناس همواره در زندگی این افراد امر مهمی به شمار می رود.

زمانی که ما از نظر جسمی بیمار می شویم با مراجعه به پزشک متخصص و انجام چند آزمایش و تست، دکتر می‌تواند به راحتی مشکل ما را تشخیص دهد . اما در بیماری‌های ذهنی و روانی این امکان وجود ندارد. گاها افراد نیز خود نمی‌توانند نشانه هایی از وجود مشکلات روانی را تشخیص دهند. بنابراین مراجعه به یک روانشناس و تحلیل ذهنی می‌تواند در کنترل و درمان بیماری‌های روانی بسیار موثر واقع شود.

فرایند روان درمانی ممکن است در برخی از موارد طولانی به نظر برسد. برخی از سلامت جویان پس از مشاوره توسط روانشناسان تنها طی یک الی دو جلسه گلایه از این دارند که مشاورتنها به ما گوش داد و راه حلی ارائه نداد. این در حالی است که تشخیص و ارائه راهکار درمانی امری زمان‌بر است و بایستی به صورت تحلیلی بررسی شود. باید بدانید که روان و ذهن شما بسیار حساس است و در فرایند درمان باید بسیار صبور باشید. اگر تصمیم عجولانه ای در زمینه ارائه درمان صورت گیرد، تبعات جبران ناپذیری خواهد داشت.

اگر فرضا در دهه قبلی زندگی خود دچار مشکل شده‌اید و به تازگی به روانشناس مراجعه کرده ا‌ید، نمی‌توانید توقع درمان کامل در یک الی دو ماه را داشته باشید. بنابراین اگر با دید منطقی به فرایند درمانی نگاه کنیم، متوجه می شویم که هر چه مشکل یا اختلال پیش آمده دوره طولانی تری را گذرانده باشید، فرایند درمان نیز بلندتر می‌شود.

دربرخی از موارد عدم توجه به راهکارهای رواندرمانگر باعث می‌شود فرایند صحیح درمان طی نشود. دانستن این نکته الزامی است که روانشناس نمی‌تواند به عنوان یک جادوگر عمل کند و شما را یک شبه تغییر دهد. درطول مسیر درمانی باید به طور کامل با روانشناس‌تان همراه باشید تا بهترین نتیجه حاص گردد.

در میان مردم باورهای نادرستی در مورد هزینه‌های درمان وجود دارد. در این قسمت دو نمونه از واکنش های افراد جامعه را برای شما بازگو می‌کنیم:

  1. چه خبره؟ این پول رو به من بده خودم درمانت می کنم؟
  2. چرا انقدر گرونه؟
  3. چرا تنها برای گوش دادن به حرفام باید انقدر پول بدم؟

شما هفته ای یکبار به روانشناس مراجعه خواهید کرد. میزان مبلغی که برای این کار در نظر می‌گیرید را محاسبه کنید. به نظر شما با جمع مبلغ هزینه ماهانه، چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ نکته مهم دیگری که باید به آن پی ببرید این است که شما در زمینه سلامت روان خود هزینه می‌کنید. حال خوب شما کیفیت زندگی‌تان را بهبود می‌دهد و می‌توانید وضعیت اقتصادی خود را بهبود دهید.  از سوی دیگر روانشناس باید با تحلیل همه جانبه ذهن و روان شما، مشکلات درونی‌تان را شناسایی می‌کند و بهبود می‌دهد. روانشناس بدون هیچ گونه قضاوتی به شما گوش می‌دهد و با تحلیل اقدام به ارائه راه‌حل درمانی می‌کند. حال سوال اصلی این است که آیا می‌توانید کسی را پیدا کنید که بدون قضاوت، ساعت ها به شما گوش دهد؟!