معرفی کلینیک طب سنتی و داروخانه داروهای گیاهی + آدرس و شماره تماس

کلینیک طب سنتی دکتر سریتا در تهران

آدرس : تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده ه توانیر، کوچه ترابنده پلاک ۶

شماره تماس: ۰۲۱۸۸۱۷۴۷۰۰

خدمات تخصصی کلینیک طب سنتی دکتر سریتا:

 • سینادرمانی
 • طب مکمل
 • مزاج شناسی
 • زنان، زایمان و نازایی
 • تدابیر بارداری
 • ناباروری آقایان
 • سبک زندگی سالم
 • پوست، مو و زیبایی
 • چاقی و لاغری
 • تغذیه و رژیم درمانی
 • روانشناسی و مشاوره خانواده
 • تربیت فرزند

روش‌های درمانی رایج در مطب طب سنتی دکتر سریتا

 • حجامت
 • طب سوزنی
 • ماساژ درمانی
 • داروی گیاهی
 • فصد خون
 • زالودرمانی
دریافت خدمات طب سنتی، ویزیت آنلاین و تعیین وقت حضوری توسط بهترین دکتر طب سنتی مطب دکتر سریتا 

روش‌های درمانی بسیار مختلفی در زمان بیماری وجود دارد اما امروزه روی آوردن به روش های طبیعی درمانی به عنوان یکی از بهترین روش‌های درمانی در کلینیک طب سنتی در نظر گرفته می شود. امروزه طب سنتی در گروه طب مکمل  شمار می‌ورد. طب سنتی ایرانی در جهان طرفداران بسیار زیادی دارد و دانشمندان همواره در حال تحقیق بر روی این طب اعجاب انگیز هستند. در این مطلب از سایت هلدینگ سلامت دکتربانوکا قصد داریم شما را با روش درمان و پزشکان فعال در مطب طب سنتی آشنا نمائیم.تاریخچه طب سنتیدانشمندان مشهوری مانند ابن سینا و رازی درایران قادر به تشخیص ودرمان بیماری‌ها با استفاده از گیاهان دارویی بوده‌اند. امروزه با زنده نگه داشتن روش‌های درمانی طب سنتی در دانشگاه‌های علوم پزشکی و تدریس آن به دانشجویان و فارغ‌التحصیلان پزشکی بسیاری از بروز بسیاری از بیماری‌ها  پیشگیری و اقدام به کنترل آن می‌کنند. می‌توان گفت که طب یونانی نیز برگرفته از اختلاط چهارگانه طب سنتی ایرانی می‌باشد.

روش های درمانی طب سنتی

در کلینیک طب سنتی دکتر سریتا راهکارهای درمانی طب سنتی توسط متخصص طب سنتی در حال انجام است. متخصصین طب سنتی دکتر سریتا فارغ التحصیل از دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌باشند. بهره‌گیری از آخرین دانش روز  طب ایرانی – سنتی کلینیک طب سنتی دکتر سریتا را به یکی از معتبر ترین کلینیک های طب سنتی درسراسر ایران تبدیل نموده است. پزشکان  طب سنتی دکتر سریتا در زمینه های مختلف و با بیش از ۳۰ سال فعالیت در حال پیشگیری، کنترل و درمان بیماری های مختلفی می باشند. در ادامه با روش های  مختلف درمانی طب سنتی آشنا می‌شویم.

گیاه درمانی یا (Phytotherapy)

یک باور قدیمی در طب سنتی (Traditional Medicine) وجود دارد. قدیمیان این طب بر این باور بوده‌اند که خداوند درمان همه بیماری ها را در طبیعت قرار داده است. بنابراین دانشمندان و حکیمان دوره‌های قدیم با جست و جو در طبیعت و شناخت بدن ، درمان بیماری های مختلف را پیدا می کردند. در کلینیک طب سنتی، پزشک متخصص ابتدا با ویزیت بیماران و بررسی علائم موجود اقدام به تجویز نسخه می‌نماید.

کلینیک طب سنتی و داروخانه دکتربانوکا

تهیه دارو در مطب طب سنتی

همانطور که در قسمت بالا اشاره شد پزشکان طب سنتی با تجویز دارو های ارگانیک و طبیعی پس از ویزیت اقدام به درمان بیماران می‌نمایند. از سوی دیگر شما می توانید با مراجعه به داروخانه دکتر بانوکا به راحتی داروهای تجویزی را تهیه یا در صورت تمایل اقدام به سفارش آنلاین داروهای گیاهی نمائید.

ماساژ درمانی یا (Massage therapy)

از دیگر روش‌های درمانی در طب سنتی ایرانی ماساژ درمانی است. این روش در درمان بسیاری بیماری هایی از قبیل مشکلات اسکلتی، عضلانی، روحی و افسردگی، سردرد، بهبود گردش و خون و … کمک می کند. گفتنی است که ماساژ درمانی طب سنتی در درمان بسیاری از بیماری ها نقش مهمی را ایفا می کند.

ماساژدرمانی مطب طب سنتی

شیاتسو یا (Shiatsu)

این روش در وهله اول به عنوان یک روش درمانی برای پیشگیری و سپس جهت کنترل و درمان به کار برده می شود. شیاتسو در حقیقت مجموعه‌ای از حرکات فشاری بر رو نقاط مختلف و حیاتی بدن است. در این روش تبادل انرژی در این نقاط صورت می گیرد و انرژی نیز ذخیره میگردد. بسیاری از بیماری های روحی و روانی مانند استرس، افسردگی، بی خوابی و … نیز ا روش شیاتسو درمان می شود.

شیاتسو

حجامت یا Cupping Therapy

از دیدگاه ابن سینا حجامت یک رکن درمانی به شمار می‌رفته است. این روش هنوز در طب سنتی به عنوان یکی از پرطرفدارترین روشهای درمانی است و به منظور پیشگیری کنترل و درمان بسیاری از بیماری‌ها به شمار می‌رود . حجامت به دو روش خشک و تر انجام می شود. در حجامت خشک خونگیری انجام نمیشود اما در جامت تر با استفاده از تیغ کمی خونریزی از بدن خارج می‌شود. حجامت در درمان بیماری‌هایی از قبیل آسم، اعتیاد، مشکلات گوارشی، جوش، بیماری های پوستی و همچنین درمان غلظت خون کاربرد دارد.

بادکش درمانی در کلینیک طب سنتی

بادکش درمانی یا  Dry cupping

نه تنها در ایران بلکه در دیگر کشورها، بادکش درمانی به عنوان یکی از محبوبترین روش های درمانی طب سنتی شناخته می‌شود. بادکش با ایجاد مکش بر روی نقاط مختلف بدن انجام می شود. با این کار عروق بدن انبساط می یابد و با تغییر زاویه گردش خون تسریع می گردد. بادکش درمانی نیز همان روش درمانی حجامت خشک در طب سنتی می‌باشد. در برخی از افراد، در زمان انجام بادکش درمانی روغن‌های مخصوصی استفاده می‌شود.زالو درمانی (Leech therapy)زالو درمانی یک نوع روش خون گیری است که توسط نوعی از زالوی خاص انجام می‌شود. در هنگام زالودرمانی ماده‌ای به نام هیرودین به بدن وارد مشود. این ماده خون را رقیق میکند و باعث افزایش جریان خون و اکسیژن رسانی به بافت ها می‌شود. زالو درمانی در بهبود بیماری‌هایی مانند مشکلات قلبی، پیوند اعضا، تقویت سیستم ایمنی، واریس،زیبایی و … کاربرد دارد.زالو درمانی درکلینیک طب سنتی دکتر سریتا

فصد یا Fasd

ازدیگر روش‌های خون گیری در طب سنتی فصد خون می‌باشد. این روش به دفع سموم بدن کمک می‌کند. در زمانی که بدن، غلبه سودا  می‌شود، میزان رسوب در بدن افزایش پیدا می‌کند. به یاد داشته باشید که این روش درمانی بایستی توسط متخصص طب سنتی انجام شود.

داروهای گیاهی چطور به روند درمانی ما کمک می کند؟

استفاده از داروهای گیاهی  به زمان های بسیار قدیم برمی‌گردد و تاکنون در میان افراد در سراسر جهان رواج داشته است. اسناد و مدارک گردآوری شده نقش درمانی موثر داروهای گیاهی را نیز تائید می‌کند. از گیاهان ارگانیک و طبیعی جهت تولید داروهای گیاهی استفاده می‌شود. این گیاهان دارای ترکیبات فعال هستند و اثر مضاعفی در روند درمان می‌گذارند. هدف از تولید داروهای گیاهی شناسایی ریشه و علت بروز بیماری است نه فقط سرکوب آن. داروهای گیاهی علاوه بر قدرت شفا بخشی نیز می توانند در بدن تعادل ایجاد کنند. داروهای گیاهی را می توان به دلیل عدم وجود عوارض جانبی در گروه دارو های ایمن طبقه بندی کرد. نکته بسیار مهم دیگری که باید بدان توجه داشته باشید این است که داروهای گیاهی بایستی توسط پزشک طب سنتی و در دوز مناسب تجویز گردد.

داروهای گیاهی قادر به کنترل چه علائمی هستند؟

 • اختلالت گوارشی مانند سندروم روده تحریک پذیر
 • میگرن
 • آرتریت
 • مشکلات تنفسی و آسم
 • سوءهاضمه
 • اختلالات قاعدگی و PMS
 • افسردگی
 • مشکلات یائسگی

همانطور که پیشتر ذکر شد، داروهای گیاهی علاوه بر نقش درمانی نیز می توانند در پیشگیری نیز موثر باشند. لزوما تنها در زمان بیماری مجبور به دریافت داروهای گیاهی نیستید. زمانی که کمی احساس کسالت و خستگی دارید نیز می توانید با استفاده از دارو های گیاهی حال خوبی را تجربه کنید.چگونه داروی گیاهی همزمان با داروی شیمیایی تجویز شده توسط دکتر موثر عمل می کند؟در صورتی که از داروی شیمیایی مصرف می کنید و مایل به استفاده از داروی گیاهی نیز هستید، بایستی حتما با پزشک خود مشورت نمائید. دارو های گیاهی نیز به دلیل سازگاری بسیار بالا قابلیت مصرف داروی شیمیایی را دارا می باشند.

داروی گیاهی در مطب طب سنتی

کلینیک طب سنتی معتبر

امروزه افراد سودجو با تاسیس مطب طب سنتی توسط  افراد غیر حرفه ای و بدون تحصیلات دانشگاهی در حال کسب در آمد می‌باشند. دانستن این نکته الزامی است که مطب سنتی معتبر دارای مجوزهای لازم از سوی وزارت بهداشت می‌باشند. مطب طب سنتی دکتر سریتا نیز مجوز های لازم را ازسوی وزارت بهداشت اخذ نموه و پزشکان متخصص فعال در این مطب دارای تحصیلات دانشگاهی تخصصی در این زمینه می‌باشند.

3 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x